The Stooges

The Stooges – 1967 metais susikūrusi JAV garažinio roko/protopunk grupė, kurios lyderis yra Iggy Pop. Ankstyvieji albumai įtakojo pankroko ir alternatyvaus roko vystymąsi. 2010 metais The Stooges pateko į Rokenrolo šlovės muziejų.

1967 metais Iggy Pop suformavo grupę Psychedelic Stooges. Ją sudarė vokalistas Iggy Pop, gitaristas Ron’as Asheton’as, jo brolis būgnininkas Scott’as Asheton’as ir bosistas Dave’as Alexander’is.

Iggy Pop savito stiliaus susiformavimas įvyko po to, kai jis apsilankė The Doors koncerte Mičigano universitete 1967 metais. Jis byvo apstulbintas grupės lyderio Jim’o Morrison’o elgesio scenoje. Vėliau Iggy pirmasis atliko šuolį nuo scenos (angl. stage diving) į žiūrovų minią Detroite. Scenoje Iggy Pop buvo tarsi apsėstas: jis pasirodydavo apnuogintu liemeniu ir atsegtu kelnių užtrauktuku, siautėdavo, žalodavo save, dėl ko į koncerto pabaigą dažnai buvo išsitepęs savo krauju.

1968 metais, praėjus metams po grupės debiuto, Psychedelic Stooges sutrumpino pavadinimą iki The Stooges ir pasirašė kontraktą su „Elektra Records“, kuri taip pat leido The Doors albumus. Pirmuosius du albumus „The Stooges“ ir „Fun House“ prodiusavo John’as Cale’as iš Velvet Underground. Juose Iggy buvo įrašytais kaip „Iggy Stooges“, o tai jam labai nepatiko. Albumai neturėjo pasisekimo. Dėl didėjančios grupės narių priklausomybės narkotikams The Stooges išširo.

1971 metais Iggy Pop ir David’as Bowie susipažino Niujorko naktiniame klube „Max’s Kansas City“. Draugystė su Bowie davė naują postūmį Iggy Pop kūrybai, kai 1973 metais Bowie nusprendė prodiusuoti Iggy albumą Anglijoje. Į gitaristo vietą buvo pakviestas James’as Williamson’as. Kadangi nei Iggy, nei Bowie nebuvo visiškai patenkinti muzikantais Anglijoje, jie nusprendė vėl suburti The Stooges. Tačiau visiško atsikūrimo neįvyko, kadangi dėl Dave’o Alexander’io užsitęsusio girtuokliavimo jis negalėjo dalyvauti įrašuose. 1975 metais jis mirė. Ron’as Asheton’as nenoriai užleido gitarą Williamson’ui, o pats paėmė į rankas bosinę gitarą. Taip gimė albumas „Raw Power“. Liudininkų teigimu, albumo įrašų metu įtampa tarp muzikantų buvo milžiniška. „Raw Power“ iš dalies yra panašus į pirmus du The Stooges albumus, tačiau „Raw Power“ skamba žymiai galingiau, tarsi muzikantai norėtų sunaikinti visą pasaulį. 2003 metais žurnalas „Rolling Stone“ suteikė albumui 125 vietą tarp 500 visų laikų reikšmingiausių albumų. Po jo išleidimo grupę papildė klavišininkas Scott’as Thurston’as. Paskutinis The Stooges pasirodymas pasibaigė grupės narių ir baikerių muštynėmis. Šis pasirodymas išleistas koncertiniame albume „Metallic K.O“. Iggy Pop priklausomybė narkotikams išliko. Piktnaudžiavimas jais sustabdė jo karjerą keliems metams.

2003-aisiais pasirodžiusiame albume „Skull Ring“ Iggy Pop bendradarbiavo su grupėmis Sum 41, Green Day, Peaches, ir The Trolls, o taip pat pirmą kartą nuo 1974 metų atsikūrusia The Stooges. Nuo to laiko The Stooges pradėjo koncertinę veiklą. 2007-aisiais, po 34 metų pertraukos, Iggy Pop & The Stooges išleido albumą „The Weirdness“.

2010 metų kovo 15 dieną The Stooges pateko į Rokenrolo šlovės muziejų.

Liaudies medicina, vaistažolės | Vaistazoles | Masažuotojas Vilniuje, masažai Vilniuje | paplūdimio tinklinis | Darbas puse etato | Volkswagen Passat nuoma