Moondog arba Vikingas iš 6-osios aveniu

MoondogLouis’o Thomas’o Hardin’o – aklo amerikiečių kompozitoriaus, muzikanto, poeto ir muzikos instrumentų išradėjo pseudonimas. Daugiau nei 20 metų Moondog’as praleido Niujorko gatvėse, o būtent 6-osios aveniu skersgatvyje, kur grojo savo muzikos kūrinius, kuriuos vadino jufonijomis.

Elektrinių, elektroakustinių ir elektroninių muzikos instrumentų raida

Prieš daugiau nei du su puse amžiau buvo sukurtas pirmasis elektrinis instrumentas. Nuo to laiko elektriniai, elektroakustiniai ir elektroniniai muzikos instrumentų praėjo sunkų ir įdomų raidos kelią, dažnai šiurpindami savo dydžiu ir žavėdami ypatingu skambesiu. Prisiminkime jų kūrimo istoriją.

Ken’o Butler’io muzikos instrumentai-hibridai

Ken’as Butler’is – Niujorko muzikantas-eksperimentatorius, menininkas, grojantis įvairiais savadarbiais muzikiniais instrumentais, kuriuos pasigamina iš įvairiausių medžiagų: batų, ratų, pistoletų, ledo ritulio lazdų, metalo ieškiklių ir iš kitų po ranka papuolusių daiktų.

Akustinis ginklas

Turbūt daugelis girdėjo istoriją apie Jericho šturmą, kuomet judėjai pūtė dūdas ir miesto sienos griuvo. Vėliau tai imta sieti su stipraus ypatingo garso, kurį sukūrė Jericho dūdos, poveikiu. Vėliau atsirado norinčių sukurti taip veikiančius įrenginius.

Autsaiderių muzika

Autsaiderių muzika – terminas taikomas muzikai, atliekamai savamokslių, socialinių marginalų ir autsaiderių, ignoruojančių muzikoje priimtus standartus dėl profesionalumo stokos arba dėl nenoro priimti visuotinai paplitusių taisyklių.

Kūrybine prasme „autsaideris“ ne visada yra „nevykėlio“ arba „atsilikėlio“ sinonimas. Tai labiau žmogus, esantis už „tradicinės“ muzikos ribų.

Garso įrašų istorija

Per daugiau nei pusantro amžiaus trunkančią garso įrašų istoriją garso įrašų būdai ir garso kaupikliai stulbinančiai pasikeitė. Prisiminkime kaip tai vyko. 

Liaudies medicina, vaistažolės | Vaistazoles | Masažuotojas Vilniuje, masažai Vilniuje | paplūdimio tinklinis | Darbas puse etato | Volkswagen Passat nuoma