The Sonics

The Sonics – 1960 metais Takomoje susikūrusi garažinio roko grupė, laikoma viena žymiausių ir įtakingiausių šio stiliaus atstovų ir turėjusią didelę įtaką protopunk muzikos vystymuisi.

Nors The Sonics ir netapo labai žymia grupe, ji turėjo didelę įtaką ateinančioms muzikantų kartoms. The Sonics nutrūktgalviškai atlikdavo Little Richard’o ir Chuck’o Berry ir kitų atlikėjų koverius, o taip pat tokius savo hitus, kaip „The Witch“, „Boss Hoss“, „Cinderella“, „Psycho“ ir „Strychnine“, kurie tapo garažinio roko klasika.

Grupė susikūrė 1960-aisiais ir iš pradžių tai buvo instrumentinis kolektyvas. Tuo metu The Sonics sudarė gitaristai Larry Parypa ir Stuart’as Turner’is, būgnininkas Mitch’as Jaber’is, o taip pat saksofonininkas ir bosistas, kurių vardų istorija neišsaugojo. Grupės sudėtis dažnai keitėsi.

1965 metais The Sonics pasirašė sutartį su „Etiquette Records“ ir netrukus buvo išleistas singlas „The Witch“, kuris JAV šiaurės vakaruose tapo perkamiausia plokštele. Kitoje jos pusėje buvo  Little Richard’o  koveris „Keep A Knockin'“. Netrukus buvo išleistas ir antras singlas „Psycho“.

1965 metais pasirodė debiutinis grupės albumas „Here Are The Sonics!“, kuris laikomas garažinio roko šedevru. „Here Are The Sonics!“ – dviejų takelių magnetofono pagalba įrašytas albumas, iš kurio liejasi šiurkštus, agresyvus ir nutrūktgalviškas rokenrolas. Įrašų metu muzikantai pagarsindavo savo stiprintuvus iki maksimumo. Žymiausi albumo kūriniai – „The Witch“, „Psycho“ ir „Strychnine“.

Po metų buvo išleistas albumas „Boom“, į kurį pateko ir „Louie Louie“ koveris. 1966-aisiais The Sonics apšildė tokias grupes kaip Beach Boys, Mamas & Papas, Herman's Hermits, The Kinks, Lovin' Spoonful, Byrds, Jan & Dean, Jay & The Americans ir t.t.

The Sonics pasirašė sutartį su „Jerden Records“. Jerry Dennon’o prodiusuoto albumo „Introducing The Sonics“ skambesys buvo pernelyg minkštas bei nupoliruotas ir nepadarė didelio įspūdžio klausytojams.

Grupėje kilo nesutarimai, ir The Sonics nariai vienas po kito paliko kolektyvą. Gerry Roslie pakeitus Jim’ui Brady grupė kurį laiką koncertuodavo Jim Brady & The Sonics pavadinimu, tačiau 1968 metais grupė galutinai iširo.

2008 metais The Sonics atsikūrė.

Klasikinė The Sonics sudėtis (1964-1966):

Gerry Roslie
Larry Parypa
Andy Parypa
Rob Lind
Bob Bennett

Kiti The Sonics nariai:

Stuart Turner
Mirch Graber
Rich Koch
Marylin Lodge
Bill Dean
Ray Michelsen
Jim Brady

The Sonics albumai:

Here Are the Sonics (1965)
Boom (1966)
Introducing The Sonics (1967)
Explosives (1973)
The Sonics (1978)
Live Fanz Only (1986)
Busy Body!!! Live in Tacoma 1964 (2007)

Liaudies medicina, vaistažolės | Vaistazoles | Masažuotojas Vilniuje, masažai Vilniuje | paplūdimio tinklinis | Darbas puse etato | Volkswagen Passat nuoma