Stan Getz

Stan Getz (pilnas vardas Stanley Getz, gimimo metu suteiktas vardas Stanley Gayetzky) – amerikiečių džiazo saksofonininkas, dėl savo lyriško grojimo gavęs „Garso“ (angl. The Sound) pravardę.

Stanley Gayetzky gimė Bronkse, iš Ukrainos emigravusių žydų šeimoje. Mokykloje jis išmoko groti kontrabosu ir violončele, o dvylikos metų pradėjo groti saksofonu. Vėliau tapo miesto orkestro nariu. 1943-aisiais jis pabėgo iš namų ir prisijungė prie keliaujančio po JAV Jack’o Teagarden’o diksilendo grupės, o po metų prisijungė prie Stan’o Kenton’o orkestro. Vedė dainininke Beverly Byrne, su kuria koncertavo Randy Brooks’o orkestre.

1949 metais Getz’as subūrė savo kvartetą. 1958 metais jis trims metams persikėlė į Švediją. 1962-aisiais Getz’as su Charlie Byrd’u įrašė albumą „Jazz Samba“, o kūrinys „Desafinado“ labai išpopuliarėjo. Saksofonininkas bendradarbiavo su Luiz’u Bonfa, Laurindo Almeida, Gary McFarland’o orkestru. Stan’as Getz’as, Joao Gilberto ir Astrud Gilberto įrašė Antonio Carlos’o Jobim’o muziką, kuri buvo išleista albume „Getz/Gilberto“ (1963). Plokštelė gavo „Grammy“ apdovanojimą, o daina „The Girl from Ipanema“ tapo pasauliniu hitu.

Didžiąją gyvenimo dalį Stan’as Getz’as kovojo su priklausomybę alkoholiui ir narkotikams. Muzikantas mirė 1991-ųjų birželio 6-ąją.

Liaudies medicina, vaistažolės | Vaistazoles | Masažuotojas Vilniuje, masažai Vilniuje | paplūdimio tinklinis | Darbas puse etato | Volkswagen Passat nuoma