Soundgarden

Soundgarden – 1984 metais susikūrusi JAV grunge grupė iš Sietlo. Didžiausio populiarumo ji susilaukė 90-ųjų pirmoje pusėje. Soundgarden laikomi vieni iš grunge stiliaus pradininkų. Kartu su Nirvana, Pearl Jam ir Alice In Chains jie priskiriami grunge „Sietlo ketvertui“.

1984 metais Soundgarden įkūrė vokalistas ir būgnininkas Chris’as Cornell’as bei bosistas Hiro Yamamoto, prie kurių vėliau prisijungė gitaristas Kim’as Thayil’as.

Iš pradžių Cornell’as dainavo grodamas būgnais, bet vėliau grupė rado būgnininką Scott’ą Sundquist’ą, o Cornell’as visą dėmesį galėjo skirti dainavimui.

1985 metais du Soundgarden kūriniai pateko į „C/Z Records“ išleistą rinkinį „Deep Six“. Jame taip pat buvo grupių Melvins, Green River, Malfunkshun, Skin Yard ir The U-Men dainos. Po metų Soundgarden paliko Sundquist’as, o jį pakeitė Matt’as Cameron’as iš Skin Yard.

1987 metais „Sup Pop“ leidybos kompanijoje Soundgarden išleido mini albumą „Screaming Life“, o po metų dar vieną – „Fopp“.

1988 metais grupė pradėjo bendradarbiauti su „SST Records“, kur buvo išleistas debiutinis kolektyvo albumas „Ultramega OK“. Už jį Soundgarden buvo nominuoti „Grammy“ apdovanojimui „Geriausio metalo pasirodymo“ kategorijoje. Jų pirmas vaizdo klipas „Flower“ buvo dažnai rodomas per MTV laidoje „120 Minutes“. Po metų „A&M Records“ išleido Soundgarden albumą „Louder Than Love“. Netrukus Hiro Yamamoto paliko grupę ir grįžo į koledžą. Trumpam jį pakeitė neseniai iš Nirvana išėjęs Jason’as Everman’as. Tačiau jau greitai jo vietą užėmė Ben’as Shepherd’as. Nuo to laiko Soundgarden sudėtis nesikeitė.

1991 metais naujos sudėties grupė įrašė albumą „Badmotorfinger“. Nors jis ir susilaukė sėkmės, tačiau jį užtemdė Nirvana albumo „Nevermind“ didžiulis populiarumas. Vis dėlto „Nevermind“ sėkmė sukėlė susidomėjimą Sietlo scena, taip prisidėdama ir prie Soundgarden populiarumo didėjimo. Soundgarden surengė koncertinį turą su Guns N' Roses. 1992 metais grupė dalyvavo festivalyje „Lollapalooza“ kartu su Red Hot Chili Peppers, Pearl Jam, Ministry ir kitais kolektyvais.

1994 metų albumas „Superunknown“ tapo proveržiu, jis laikomas bene geriausiu Soundgarden albumu.

1996 metais buvo išleistas paskutinis Soundgarden albumas „Down on the Upside“. Jis buvo pastebimai sunkesnis už ankstesnius grupės darbus. Albumo įrašų metu įtampą grupėje augo, Thayil’as ir Cornell’as nesutarė dėl pastarojo noro padaryti Soundgarden skambesį lengvesniu. Įtampa neatslūgo ir koncertinio turo metu. 1997 metas koncerte Honolulu dėl aparatūros nesklandumų Ben’as Shepherd’as nesusitvardęs metė savo bosinę gitarą bei paliko sceną. Grupė nutraukė pasirodymą, o Chris’as Cornell’as užbaigė koncertą solinėmis dainomis. 1997 metų balandžio 9 dieną grupė paskelbė apie savo veiklos nutraukimą. Vėliau Soundgarden išleido dainų rinkinį „A-Sides“.

1999 metais Chris’as Cornell’as išleido solinį albumą „Euphoria Morning“, o vėliau iš Rage Against the Machine buvusių narių subūrė grupę Audioslave. Matt’as Cameron’as dalyvavo projekte Wellwater Conspiracy, vėliau jis grojo su Smashing Pumpkins. 1998 metais Cameron’as tapo Pearl Jam nariu.

2010 metų sausį Chris’as Cornell’as paskelbė apie klasikinės sudėties Soundgarden atsikūrimą.

Liaudies medicina, vaistažolės | Vaistazoles | Masažuotojas Vilniuje, masažai Vilniuje | paplūdimio tinklinis | Darbas puse etato | Volkswagen Passat nuoma