Muse

Muse – 1994 metais įkurta Didžiosios Britanijos alternatyvaus roko grupė.

Muse sudaro trys nariai: vokalistas, gitaristas ir klavišininkas Matthew Bellamy, bosistas ir pritariantis vokalistas Christopher’is Wolstenholme’as bei būgnininkas Dominic’as Howard’as.

Savo karjero pradžioje muzikantai gana dažnai keitė grupės pavadinimą (Gothic Plague, Carnage Mayhem, Fixed Penalty, Rocket Baby Dolls). Baigę mokyklą, jaunuoliai vietoje stojimo į universitetą pasirinko muziką. Pasirinkę pavadinimą Muse, jie pradėjo groti vietiniuose klubuose.

Išleisti du mini albumai „Muse“ (1998) ir „Muscle Museum“ (1999) patraukė klausytojų, o taip pat įtakingo žurnalisto Steve’o Lamacq’o dėmesį. Jis pirmasis nacionalinio radijo eteryje paleido Muse kūrinius. Grupė surengė kelis pasirodymus JAV, o grįžusi į gimtinę ėmėsi įrašinėti debiutinį albumą „Showbiz“. Po jo išleidimo Muse iškeliavo į koncertinį turą, kuriame apšildė Foo Fighters ir Red Hot Chili Peppers.

2001 metais pasirodęs albumas „Origin of Symmetry“ buvo ne toks emocionalus kaip ankstesnis grupės darbas. „Origin of Symmetry“ lyriškesnis ir agresyvesnis, taip pat jame panaudota daugiau įvairių instrumentų. Įrašų kompanija „Maverick“ disko versijoje Šiaurės Amerikai reikalavo pakeisti kai kurias dainas. Muse atsisakė tai daryti ir nutraukė kontraktą. JAV albumas pasirodė tik 2005 metais. 2002-aisiais pasirodė 2001 metais Paryžiuje įrašytų dviejų koncertų DVD. Taip pat buvo išleista ir audio versija.

2003 metais išleistas albumas „Absolution“ debiutavo Didžiosios Britanijos topo viršūnėje. Teigiama, kad tai turėjo būti optimistiškas albumas, tačiau išėjo atvirkščiai. Vėliau Muse surengė maždaug metų trukmės koncertinį turą.

2004 metais Muse grojo „Glastonbury“ festivalio scenoje. Matthew Bellamy šį koncertą pavadino geriausiu grupės pasirodymu. Tačiau šventę aptemdė iškart po koncerto įvykusi Dominic’o Howard’o tėvo mirtis nuo širdies smūgio. Po metų Muse išleido DVD „Absolution Tour“.

2006 metais išleistas diskas „Black Holes and Revelations“ tapo vienu iš sėkmingiausių grupės albumų. Europoje buvo parduota daugiau nei milijonas jo kopijų. Wembley stadione įrašyti du koncertai 2008 metais buvo išleisti albume „HAARP“.

2009 metais pasirodęs albumas „The Resistance“ tapo pirmuoju darbu, kurį Muse nariai prodiusavo patys. Per pirmąją savaitę buvo parduota 451 tūkstantis albumo kopijų, o 19 šalių diskas debiutavo pirmoje topų vietoje.

Muse diskografija:

Showbiz (1999)
Origin of Symmetry (2001)
Absolution (2003)
Black Holes and Revelations (2006)
The Resistance (2009)

Liaudies medicina, vaistažolės | Vaistazoles | Masažuotojas Vilniuje, masažai Vilniuje | paplūdimio tinklinis | Darbas puse etato | Volkswagen Passat nuoma