Mudhoney

Mudhoney – 1988 metais Sietlo priemiestyje susikūrusi amerikiečių grunge grupė.

1980 metais būsimas Mudhoney narys Mark’as McLaughlin’as (žinomas kaip Mark’as Arm’as) su klasiokais netoli Sietlo sukūrė grupę Mr. Epp and the Calculations. Tuo metu grupes nariai net nemokėjo groti. Pirmas jų pasirodymas įvyko 1981 metas, apšildant grupę Student Nurse. Dėl savo grojimo lygio Mr. Epp and the Calculations buvo pripažinta „blogiausia pasaulio grupe“. 1983 metais kolektyvą papildė gitaristas Steve’as Turner’is. Netrukus Turner’is ir Arm’as sukurė grupę Limp Richerds, kuri gyvavo iki 1984 metų.

Pasikvietę būgnininką Alex’ą Vincent’ą ir bosistą Jeff’ą Ament’ą, Turner’is ir Arm’as įkurė naują grupę Green River. Arm’as susikoncentravo ties dainavimu, todėl prie kolektyvo prisijungė gitaristas Stone’as Gossard’as. 1985 metais Green River išleido savo pirmąjį mini albumą „Come On Down“, po metų – dar vieną „Dry As a Bone“. 1987 metų spalį, įrašinėjant visavertį albumą, paaiškėjo, kad tolimesnis grupės gyvavimas neįmanomas. Vis dėlto muzikantai nusprendė užbaigti „Rehab Doll“ įrašus. Šis albumas pasirodė 1988 metų birželį.

Dar egzistuojant Green River, Mark’as Arm’as ir Steve’as Turner’is subūrė grupę Thrown Ups. Joje taip pat dalyvavo menininkas Eddy Fotheringham’as. Tačiau Turner’is norėjo suburti rimtesnę grupę, „kuri prieš savo pasirodymus repetuoja“. Buvo pakviestas bosistas Matt’as Lukin’as iš Melvins ir būgnininkas Dan’as Peters’as. Naujoji grupė buvo pavadinta Mudhoney. Pavadinimas buvo paimtas iš Russ’o Meyer’io filmo, kurio niekas iš grupės narių nežiūrėjo.

1988 metais išleidžiamas singlas „Touch Me I'm Sick“, o po kelių mėnesių ir mini albumas „Superfuzz Bigmuff“. Mudhoney surengė turą po Europą (daugiausia po Vokietiją). Kadangi Sonic Youth buvo dideli Green River gerbėjai, jie pakvietė naują Turner’io ir Arm’o grupę bendram turui po Angliją. Turas buvo sėkmingas, o netrukus Mudhoney išleido savo debiutinį albumą „Mudhoney“.

Mudhoney sėkmė prisidėjo prie kitų leidybos kompanijos „Sub Pop“ grupių populiarinimo. Tai buvo Soundgarden ir Nirvana. Nepaisant to, kad grunge muzika populiarėjo, didelio pelno ji neatnešė. „Sub Pop“ užklupo finansiniai sunkumai, todėl kitas Mudhoney albumas „Every Good Boy Deserves Fudge“ pasirodė tik 1991 metais. Po tais pačiais metais išleisto Nirvana albumo „Nevermind“ didžiulės sėkmės, beveik kiekvienai Sietlo grupei buvo pasiūlytas kontraktas su stambia garso įrašų kompanija. Mudhoney pasirinko „Reprise/Warner Bros“. Čia buvo išleisti trys grupės albumai: „Piece Of Cake“, „My Brother the Cow“ ir „Tomorrow Hit Today“. Du pastarieji, daugelio Mudhoney gerbėjų manymu, yra geriausi grupės darbai.

1999 metais, pasibaigus koncertiniam turui, „Reprise/Warner Bros“ nutraukė sutartį su grupe. Vėliau Mudhoney paliko Matt’as Lukin’as. Buvo išleistas kolektyvo dainų rinkinys „March to Fuzz“. Pasigirdo kalbos apie grupės iširimą. Tačiau 2001 metais su bosiniu gitaristu Steve’u Dukich’iu Mudhoney surengė kelis koncertus JAV. Vėliau nuolatiniu grupės bosistu tapo Turner’io draugas Guy’us Maddison’as, su kuriuo buvo įrašytas albumas „Since We've Become Translucent“. 2006 metais išleidžiamas albumas „Under a Billion Suns“, o 2008 metais – „The Lucky Ones“.

Liaudies medicina, vaistažolės | Vaistazoles | Masažuotojas Vilniuje, masažai Vilniuje | paplūdimio tinklinis | Darbas puse etato | Volkswagen Passat nuoma