Melvins

Melvins – JAV roko grupė, viena iš grunge stiliaus pradininkių. Nuolatiniais grupės nariais yra gitaristas ir vokalistas Buzz’as Osborne’as (tikrasis vardas Roger’is Osborne’as, dar žinomas kaip King Buzzo) bei būgnininkas Dale’as Crover’is, o bosistai nuolatos keitėsi.

1983 metais Montesano mieste gitaristas Buzz’as Osborne’as, bosistas Matt’as Lukin’as ir būgnininkas Mike’as Dillard’as, kurie mokėsi vienoje mokykloje, sukūrė grupę.

Iš pradžių jie grojo The Who ir Jimi Hendrix’o koverius, o vėliau pradėjo groti hardcore muziką. Dillard’as išėjo iš grupės, o jo vietą užėmė Dale’as Crover’is, kurio tėvų namuose pradėjo repetuoti Melvins. Grupės muzika darėsi vis sunkesnė, vėliau ji buvo pavadinta grunge. Tuo metu dideliu Melvins fanu buvo jaunas Kurt’as Cobein’as, kuris buvo artimu Crover’io draugu. Jis padėdavo nešioti grupės aparatūrą, lankėsi visuose Melvins koncertuose ir net bandė tapti kolektyvo bosistu, tačiau nesėkmingai (teigiama, kad perklausos metu jis taip susijaudino, kad pamiršo visas dainas).

1985 metais leidybos kompanija „C/Z Records“ išleido rinkinį „Deep Six“, kuris laikomas pirmuoju grunge rinkiniu. Jame buvo keturios Melvins dainos, o taip pat grupių Soundgarden, Green River, Malfunkshun, Skin Yard ir The U-Men kūriniai. 1986 metais Melvins išleido savo debiutinį EP „Six Songs“, vėliau praplėstą ir išleistą kaip „8 Songs“, „10 Songs“ ir „26 Songs“. Tų pačių metų gruodį grupė įrašė savo pirmą visavertį albumą „Gluey Porch Treatments“. 1987 metais jį išleido „Alchemy Records“.

1988 metų sausį Dale’as Crover’is dalyvavo grupės Nirvana dešimties dainų įrašuose, kurie vėliau pateko į jų debiutinį albumą „Bleach“. Taip pat jis grojo Nirvana koncertuose Takomoje ir Vašingtone.

1989 metais Buzz’as Osborne’as ir Dale’as Crover’is persikėlė į San Franciską, tačiau Matt’as Lukin’as su jais nevyko. Vėliau jis tapo vienu iš grupės Mudhoney kūrėju. Naująja Melvins bosiste tampa Lori „Lorax“ Black. Tų pačių metų gegužę grupė įrašė savo antrą albumą „Ozma“, kuris išleidžiamas po metų.

1990 metais grupė įrašė albumą „Bullhead“, kuris buvo sunkesnis ir lėtesnis už ankstesnius kolektyvo darbus. Vėliau Melvins surengia turą po Europą, o Vokietijoje įrašė koncertinį albumą „Your Choice Live Series Vol.12“. Grįžę į JAV jie įrašė mini albumą „Eggnog“. Lori Black paliko grupę, ją pakeitė Joe Preston’as. Melvins nariai įrašo po solinį albumą – „King Buzzo“, „Dale Crover“ ir „Joe Preston“. Metų pabaigoje įrašomas albumas „Lysol“, vėliau jo pavadinimas turėjo būti pakeistas, nes „Lysol“ yra prekės ženklas. Preston’as paliko grupę, o jį trumpam pakeičia Lori Black.

1993 metais Melvins išleido didžiausios komercinės sėkmės susilaukusį savo albumą „Houdini“. Po albumo įrašymo Lori Black vėl paliko grupę. Ją pakeitė Mark’as Deutrom’as. 1993 ir 1994 metais festivalyje „Lollapalooza“ prie Melvins prisijungė Kiss narys Gene’as Simmons’as. 1994 metais išleisti albumai „Prick“ ir „Stoner Witch“, o 1996 metais – „Stag“. 1997 metais grupė pasirašė sutartį su „Amphetamine Reptile Records“ ir išleidžo albumą „Honky“. 1998 metais pasirodė Melburne įrašytas koncertinis albumas „Alive at the F*cker Club“.

1999 metais prasidėjo Melvin bendradarbiavimas su Mike’o Patton’o garso įrašų kompanija „Ipecac Recordings“. Buvo perleisti beveik visi Melvins albumai, o vėliau įrašyti ir trys nauji: „The Maggot“, „The Bootlicker“ ir „The Crybaby“. 2001 metų albume „Colossus of Destiny“ grupė grįžo prie eksperimentų su triukšmais. 2003 metais „Atlantic Records“ išleidžia „Melvinmania: The Best of the Atlantic Years 1993-1996“. Melvins šio disko nepripažino oficialiu.

2004 metais Osborne’as ir Crover’is surengė grupės 20-mečiui skirtą koncertinį turą ir išleido knygą „Neither Here Nor There“. Tų pačių metų rugpjūtį išleistas diskas „Pigs of the Roman Empire“ kartu su grupe Lustmord. Vėliau išleidžiami albumai „Never Breathe What You Can’t See“ ir „Sieg Howdy!“ su Jello Biafra.

2006 metais Melvins atsirado du nauji muzikantai iš grupės Big Business – bosistas Jared’as Warren’as ir būgnininkas Coady Willis’as. Tais pačiais metais buvo išleistas albumas „(A) Senile Animal“. 2008 metų birželį Melvins dalyvavo Jello Biafra’os 50-mečiui skirtame koncerte, o po mėnesio pasirodė albumas „Nude With Boots“. 2010 metais išleistas albumas „The Bride Screamed Murder“.

Liaudies medicina, vaistažolės | Vaistazoles | Masažuotojas Vilniuje, masažai Vilniuje | paplūdimio tinklinis | Darbas puse etato | Volkswagen Passat nuoma