Luigi Russolo

Luigi Russolo (1885-1947) – italų menininkas, kompozitorius ir poetas. Luigi Russolo profesionaliai studijavo muzika, o tapyti išmoko savarankiškai.

1913 metais Luigi Russolo parašė manifestą „Triukšmų menas“ (pranc. „L'arte dei Rumori“) (angl. „The Art Of Noises“). Nuo 1913 metų iki 1920 metų Russolo visiškai atsiduoda muzikai. Jis tyrinėjo triukšmus ir garsus, o 1913 metais sukūrė muzikinius instrumentus – intonarumori (ital. rumori – triukšmas). Visi Russolo instrumentai leido išgauti įvairius triukšmus. Naujieji instrumentai buvo panašūs į dėžes su garsiakalbiais, kurių garso aukštis buvo kontroliuojamas sukama rankena. Dėžės viduje buvo mediniai arba metaliniai diskai, padengti mažais dangukai (arba kanifolija), užgaunančiais įtemptą stygą. Kai kurie instrumentų modeliai buvo varomi elektra. Stygos įtempimą buvo galima keisti. Vienas stigos galas buvo pritvirtintas prie būgnelio, perduodančio virpesius į garsiakalbį. 1921 metais egzistavo jau 27 Luigi Russolo sugalvotų įvairių šių instrumentų variantų. Autorius kiekvienam suteikė pavadinimą pagal skleidžiamą garsą: staugūnas, zirzlys, švilpikas ir t. t.

1941 metais Luigi Russolo vėl pradėjo tapyti.

Liaudies medicina, vaistažolės | Vaistazoles | Masažuotojas Vilniuje, masažai Vilniuje | paplūdimio tinklinis | Darbas puse etato | Volkswagen Passat nuoma