Jamiroquai

Jamiroquai – 1992 metais susikūrusi Didžiosios Britanijos jazz funk/acid jazz grupė. Jamiroquai pavadinimas susideda iš dviejų žodžių: „jam“ (improvizuotas grojimas) ir „Iroquois“ (irokėzai – indėnų gentis).

1992 metais Jay Kay išleido savo pirmąjį singlą „When You Gonna Learn?“. Kūrinys tapo populiarus Didžiosios Britanijos klubuose, ir Kay pasirašė kontraktą su „Sony“ aštuonių albumų leidybai. Debiutinio albumo įrašams jis sukūrė grupę, į kurią įėjo Toby Smith’as, Stuart’as Zender’is, Nick’as Van Gelder’is, DJ D-Zire ir Wallis’as Buchanan’as. 1993 metais pasirodė albumas „Emergency On Planet Earth“, kuris užėmė pirmąją vietą šalie tope bei tapo platininiu, o grupė iškeliavo į turą.

Po metų buvo išleistas albumas „The Return Of The Space Cowboy“. Dainoje „Space Cowboy“ buvo užsimenama apie marihuanos vartojimą, todėl daina ir jos klipas buvo uždrausti JAV. Specialiai JAV rinkai teko iš naujo įrašyti dainą, pakeičiant kai kurias frazes.

1996 metais Jamiroquai išleido savo komerciškai sėkmingiausią albumą „Travelling Without Moving“, kurio buvo parduota daugiau nei 7 milijonai kopijų. Populiariausia albumo daina tapo „Virtual Insanity“, Didžiosios Britanijos tope užėmusi trečiąją vietą, o už dainos klipą Jamiroquai gavo keturis MTV apdovanojimus. Taip pat labai populiarios buvo dainos „Cosmic Girl“ ir „Alright“. 1998 metais už dainą „Virtual Insanity“ grupei buvo įteiktas „Grammy“ apdovanojimas. Be to, albumas „Travelling Without Moving“ pateko į Gineso rekordų knygą kaip „komerciškai sėkmingiausias funk stiliaus albumas“.

1998-aisiais Jamiroquai filmui „Godzilla“ įrašė dainą „Deeper Underground“. Tai vienintelis grupės singlas, užėmęs pirmąją vietą Didžiosios Britanijos tope. Po metų pasirodė 4 milijonų tiražu parduotas albumas „Synkronized“, kuriame buvo ir Jamiroquai nebūdingų kūrinių, pavyzdžiui, „Supersonic“ ar „King For A Day“. Pirmasis singlas „Canned Heat“ Didžiojoje Britanijoje užėmė ketvirtąją vietą. Taip pat „Canned Heat“ pateko į filmų „Center Stage“ ir „Napoleon Dynamite“ garso takelius.

2001 metais pasirodė albumas „A Funk Odyssey“, kuriame jaučiama elektroninės muzikos įtaka. Po metų Jamiroquai išleido savo pirmąjį koncertinį DVD „Live In Verona“.

2005-aisiais buvo išleistas albumas „Dynamite“, kuriame persipina funk, disco, roko, smooth jazz muzika. Po metų Jamiroquai išleido rinkinį „High Times: Singles 1992-2006“. Taip pat buvo išleistas klipų rinkinys.

Jamiroquai perėjo į „Mercury Records“ ir 2010-aisiais čia išleido albumą „Rock Dust Light Star“.

Šiuo metu Jamiroquai sudaro: Jay Kay, Derrick’as McKenzie, Rob’as Harris’as, Paul’as Turner’is, Matt’as Johnson’as, Sola Akingbola.

Buvę Jamiroquai nariai:

Gavin Dodds
Johnny Thirkell
Gary Barnacle
Simon Katz
Nick Fyffe
Stuart Zender
Simon Carter
Toby Smith
Mike Smith
Nick Van Gelder
DJ D-Zire
Winston Rollins
Adrian Revell
Howard Anderson
Wallis Buchanan
Martin Shaw
Sam Smith
Nathan Haines
Maurizio Ravalico
William Fry

Liaudies medicina, vaistažolės | Vaistazoles | Masažuotojas Vilniuje, masažai Vilniuje | paplūdimio tinklinis | Darbas puse etato | Volkswagen Passat nuoma