Dead Kennedys

Dead Kennedys – JAV pankroko/hardcore grupė, įkurta 1978 metais. Dead Kennedys yra vieni ryškiausių pankroko atstovų.

1978-aisiais grupę San Franciske įkūrė vokalistas Jello Biafra, gitaristas East Bay Ray, bosistas Klaus’as Flouride’as ir būgnininkas Bruce’as Schlesinger’is (Ted’as). Po metų savo leidybos kompanijoje „Alternative Tentacles“, kurios savininku iki šiol yra Jello Biafra, Dead Kennedys išleido pirmąjį savo singlą – „California Über Alles“. Grupės daina „Too Drunk To Fuck“ pateko į Anglijos Top40, nepaisant to, kad jos visiškai nebuvo radijo eteryje. Debiutinis albumas „Fresh Fruit for Rotting Vegetables“ pasirodė 1980-aisiais. Netrukus dėl ligos grupę palikusį Bruce’ą Schlesinger’į pakeitė D. H. Peligro, kuris ankščiau grojo Red Hot Chili Peppers.

Su juo 1981 metais grupė įrašė EP „In God We Trust Inc.“. Po koncertinio turo po Europą Dead Kennedys išleido antrąjį albumą „Plastic Surgery Disasters“.

1985-aisiais Dead Kennedys išleido albumą „Frankenchrist“, dėl kurio apipavidalinimo grupė vėliau buvo paduota į teismą. Galiausiai Dead Kennedys buvo išteisinti, tačiau JAV muzikos parduotuvių lentynose „Frankenchrist“ praktiškai nebeliko. 1986 metais kolektyvas įrašė albumą „Bedtime for Democracy“, o netrukus Dead Kennedys paskelbė apie savo iširimą. Įdomu tai, kad beveik tuo pat metu iširo ir dvi kitos kultinės pankroko/hardcore grupės Black Flag ir Crass.

1998-aisiais Dead Kennedys nariai padavė Jello Biafra į teismą už tai, kad jis nepasitaręs su kitais grupės nariais neleido naudoti „Holiday in Cambodia“ dainos „Levis“ džinsų reklamai. Tačiau visi grupės nariai, išskyrus Biafra, teigė, jog pagrindinė bylinėjimosi priežastis – neišmokėti honorarai. Galiausiai Dead Kennedys nariams (be Jello Biafra) atiteko visų grupės albumų, išskyrus debiutinį „Fresh Fruit for Rotting Vegetables“, teisės. Muzikantai įkūrė savo leidybos kompaniją „Decay“, kur perleido šiuos albumus ir pirmą kartą išleido Dead Kennedys koncertinį albumą.

2001 metais Dead Kennedys atsikūrė, tačiau be savo lyderio Jello Biafra. Jis padavė grupės narius į teismą, tačiau bylą pralaimėjo, o vėliau pavadino atsikūrusius Dead Kennedys „gobšiausia karaoke grupe pasaulyje“.

Liaudies medicina, vaistažolės | Vaistazoles | Masažuotojas Vilniuje, masažai Vilniuje | paplūdimio tinklinis | Darbas puse etato | Volkswagen Passat nuoma