Babes in Toyland

Babes in Toyland – viena pirmųjų moteriškų grunge grupių. Babes in Toyland susikūrė 1987-aisiais, o veiklą nutraukė 2001 metais.

1987 metais Mineapolyje gitaristė ir vokalistė Kat Bjelland, Lori Barbero (kuri iki tol niekada negrojo būgnais), bosistė Chris Holetz ir vokalistė Cindy Russell įkūrė grupę Babes in Toyland. Po metų Holetz ir Russell paliko grupę, o jas pakeitė Michelle Leon.

Babes in Toyland netrukus sudomino Sonic Youth, ir pastarieji paėmė grupę su savimi į koncertinį turą po Europą.

1990 metais Babes in Toyland išleido pirmą albumą „Spanking Machine“. Albumas buvo įrašomas gyvai, tik vokalas buvo įrašytas vėliau. „Spanking Machine“ nebuvo labai sėkmingas. Netrukus grupė pasirašė sutartį su „WEA Records“, o po metų išleido mini albumą „To Mother“, kuris UK Indie tope 12 savaičių išsilaikė pirmoje vietoje.

Susilaukusi sėkmės Europoje, Babes in Toyland pasirašė sutartį su įrašų kompanija „Reprise“. Tuo metu grupę paliko Michelle Leon. Naująja bosiste tapo Maureen Herman iš Voodoo Hall.

1992 metais išleidžiamas antras Babes in Toyland albumas „Fontanelle“, kurį prodiusavo Lee Ranaldo iš Sonic Youth. Kitais metais Sonic Youth surengė savo koncertinį turą kartu su Babes in Toyland. Taip dar labiau prasiplėtė Babes in Toyland klausytojų ratas.

1993 metų pradžioje Babes in Toyland kelioms dienoms iširo, tačiau netrukus vėl susibūrusi grupė įrašė mini albumą „Painkillers“. Vėliau Babes in Toyland sudalyvavo festivalyje „Lollapalooza '93“. 1995-ais buvo išleistas albumas „Nemesisters“, kuris pateko į JAV topą.

Kitais metais grupė sustabdė savo veiklą, o Kat su savo vyru Glen’u Mattson’u įkūrė projektą Katastrophy's Wife. Vėliau grupė Babes in Toyland buvo kelis kartus trumpam atsikūrusi.

Liaudies medicina, vaistažolės | Vaistazoles | Masažuotojas Vilniuje, masažai Vilniuje | paplūdimio tinklinis | Darbas puse etato | Volkswagen Passat nuoma