Rock in opposition

Rock In Opposition (RIO) – kelias 1970-ųjų progresyvaus roko grupes jungęs judėjimas. Judėjimo pradininke laikoma grupė Henry Cow, kuri 1978 metais į festivalį, pavadintą „Rock In Opposition“, pakvietė keturias Europos grupes. Jame grojo: Henry Cow, Stormy Six, Samla Mammas Manna, Univers Zéro ir Etron Fou Leloublan.

Po festivalio Rock In Opposition judėjimas buvo įformintas kaip organizacija su savo chartija, kurios tikslu buvo pristatyti ir prastumti savo narius. Į judėjimą įsitraukė dar trys grupės: Art Bears, Art Zoyd ir Aksak Maboul. Vėliau festivaliai vyko Prancūzijoje, Italijoje ir Švedijoje. Chris’as Cutler’is iš Henry Cow kaip nekomercinės muzikinės firmos pavyzdį Didžiojoje Britanijoje įkūrė leidybos kompaniją „ReR“.

Rock In Opposition judėjimas egzistavo neilgai, bet jo palikimas vis dar gyvas. Nors terminas RIO niekada nebuvo siūlomas muzikos stiliaus apibūdinimui, jis plačiai naudojamas klasifikuojant roko grupes, dalyvaujančias Rock In Opposition festivaliuose, ir grupes, susijusias su RIO judėjimu.

Rock In Opposition „pirmajai kartai“ priklauso šios grupės:
Henry Cow
Art Bears
News From Babel
Art Zoyd
Etron Fou Leloublan
Univers Zero
Present
Stormy Six
Samla Mammas Manna
Debile Menthol
Begnagrad

Rock In Opposition „antrajai kartai“ priklauso grupės, kurios turi pagrindinius RIO požymius, jų muzika labai įvairi, ir bendrus grupių bruožus rasti būna labai sunku. Tai gali būti ir neoklasiką, ir zeuhl, ir džiazroką grojančios grupės:
Ensemble Nimbus
Shub Niggurath
5uu’s
Thinking Plague
Rattlemouth
Boud Deun
Doctor Nerve
Miriodor
Blast
Happy Family
Tipographica
Lacrymosa

Šiandien terminas Rock In Oppositinio praktiškai tapo avangardinio progresyvaus roko ir eksperimentinio roko sinonimu.

Liaudies medicina, vaistažolės | Vaistazoles | Masažuotojas Vilniuje, masažai Vilniuje | paplūdimio tinklinis | Darbas puse etato | Volkswagen Passat nuoma