New Wave

New Wave – muzikinis terminas, kuriuo žymima 1970-ųjų pabaigoje – 1980-ųjų pradžioje atsiradusi įvairių stilių roko muzika, kuri nutraukė stilistinius ir idėjinius ryšius su ankstesniais roko stiliais.

New Wave stilius pradėjo kurtis 1974-1975 metais. Jį įtakojo pankrokas. Pirmieji New Wave muzikantai labiau orientavosi į pop muziką, tačiau išsaugodavo savitumą ir polinkį eksperimentams. Ankstyvos alternatyvios muzikos istorija susijusi su Niujorko klubu CBGB, kuriame savo karjerą pradėjo viena New Wave pradininkių – grupė Television.

Terminas „New Wave“ atsirado Didžiosios Britanijos spaudoje 1977 metais, pagal analogiją su „naująja banga“ kine. Jis buvo skirtas įvardinti naują roko muzikos stilių, kurį pradėjo pankrokas ir iš kurio vystėsi nauji stiliai: nuo post-punk ir synthpop iki indie rock ir europop. New Wave grupėms būdingi trumpi ir energingi kūriniai, kuriuose dažnai naudojami sintezatoriai ir šiurkščiai skambančios gitaros.

Nemažą įtaką šiam stiliui turėjo Jamaikos muzika. New Wave stiliui priskiriami tokios skirtingos grupės kaip Devo, The Police, Talking Heads, Duran Duran, Public Image Limited, Depeche Mode, The Jam, The Cure, Blondie, Ultravox, The Clash ir kt. Jos turėjo didelę įtaką 1980-ųjų elektroninei šokių muzikai.

1980-ųjų pradžioje New Wave vis labiau įtakojo elektroninė muzika. Atsirado tokie stiliai kaip synthpop ir electropop, kurie turi mažai bendro su roku. 1980-ųjų pabaigoje dauguma 1970-ųjų pabaigos New Wave grupių arba nutraukė savo veiklą, arba pradėjo groti kitą muziką.

Liaudies medicina, vaistažolės | Vaistazoles | Masažuotojas Vilniuje, masažai Vilniuje | paplūdimio tinklinis | Darbas puse etato | Volkswagen Passat nuoma