Grunge

Grunge (arba Siettle sound) – roko muzikos stilius, tapęs vienu iš pastebimiausių 1980-ųjų metų pabaigos – 1990-ųjų vidurio alternatyvaus roko žanru. Grunge pirmtakais galima vadinti tokias grupes kaip Black Sabbath, The Stooges ir net 1974 metų King Crimson – jos suteikė grunge muzikai šiurkštų, niūrų ir sunkų skambesį. Šiam stiliui taip pat būdingos depresyvios nuotaikos muzikoje ir tekstuose, tuo pat metu grunge yra veriančiai lyriškas ir melodingas.

Grunge gimtine tapo Sietlas, o ryškiausiai stiliaus atstovais – keturi šio miesto kolektyvai: Pearl Jam, Alice in Chains, Nirvana ir Soundgarden. Šios grupės žinomos kaip „Sietlo ketvertas“. Grunge priskiriamas sunkiajai muzikai kartu su heavy metal ir hardroku. Nemažai metalą grojančių grupių teigia, kad „Sietlo ketvertas“ padarė jiems įtaką.

1980-ųjų viduryje grunge stilius prasidėjo kaip lokalinis reiškinys Sietlo mieste, bet labai greitai jis įgijo pasaulinį populiarumą. Šio stiliaus pionieriais buvo grupės Green River, The Melvins, Mudhoney, Soundgarden, L7, Babes in Toyland. Jų muzika buvo sunkesne ir ne tokia melodinga nei antrosios bangos grunge, prasidėjęs išpopuliarėjus grupei Nirvana. Būtent antrąją grunge bangą galima laikyti šio stiliaus populiarumo viršūne.

Svarbiu momentu grunge istorijoje tapo netikėtas grupės Nirvana albumo „Nevermind“ populiarumas. Nuo to laiko alternatyvaus roko grupės pateko į JAV televizijų ir radijo stočių eterį. Lyginant su ankstesniais grunge atstovais, Nirvana muzika buvo žymiai melodingesnė. Kartu su Nirvana sėkmės susilaukė ir kiti grunge kolektyvai. Visu pirma tai „Sietlo ketvertas“, į kurį be Nirvana įėjo Pearl Jam, Alice in Chains ir Soundgarden.

1994 metais grunge populiarumas ėmė blėsti. Iš dalies tai siejama su grupės Nirvana lyderio Kurt’o Cobain’o savižudybę. Tačiau grunge įtaka 1990-ųjų roko muzikai yra didelė.

Po grunge nuosmukio netrukus pradėjo vystytis post-grunge stilius. Post-grunge grojančios grupės kūrė komerciškesnę lengvesnio skambesio muziką. Post-grunge įtakojo grunge klasikai bei 1970-ųjų metalas. Pirmosiomis post-grunge grupėmis tapo Third Eye Blind, The Goo Goo Dolls, Matchbox Twenty. Neretai post-grunge grupes kurdavo buvę grunge grupių nariai: Dave’as Grohl’as iš Nirvana sukūrė Foo Fighters, Chris’as Cornell’as iš Soundgarden – Audioslave.

Liaudies medicina, vaistažolės | Vaistazoles | Masažuotojas Vilniuje, masažai Vilniuje | paplūdimio tinklinis | Darbas puse etato | Volkswagen Passat nuoma