Glam rock

Glam rock (arba glitter rock) – roko muzikos stilius, atsiradęs Didžiojoje Britanijoje 1970-ųjų pabaigoje ir tapęs vienu populiariausių muzikiniu žanru to dešimtmečio pirmojoje pusėje. Glam rock’o atlikėjai dažnai rengiasi egzotiniais kostiumais, gausiai naudoja makiažą, taip pat jiems būdingas sceninio veiksmo teatrališkumas. Glam rock’as sujungė savyje rokenrolą, hardroką, artroką ir estradinę muziką. Glam rock’o elementai pastebimi tokiuose stiliuose, kaip disco, pankrokas ir New Wave.

Glam rock’e išskiriami trys sąlyginiai požanriai: rokenrolinis, metalinis ir intelektualus glam rock’as.

Rokenrolinis glam rock’as

Vienu iš pirmųjų rokenrolinio glam rock’o atstovų laikomas Gary’s Glitter’is, kuris davė glam rock’ui kitą pavadinimą – glitter rock. Jo muzika rėmėsi R&B ir pop-rock’u.

Pagrindiniu šio stiliaus kolektyvu buvo grupė T. Rex ir jos lyderis Marc’as Bolan’as. T. Rex muzika rėmėsi bugi-vugi ir rokenrolu. 1970-1973 metais grupės hitai nuolatos buvo reitingų viršūnėje. T. Rex padarė įtaką pankroko ir britpopo vystymuisi. Gram rock’o epochos pabaigą daugelis sieja su Marc’o Bolan’o žūtimi 1977 metais.

Kitos rokenrolinio glam’o grupės: Mott The Hoople, Mud, Alvin Stardust.

Intelektualus glam rock’as

Šiuo terminu sąlyginai vadinami tlikėjai, siekę sukurti sudėtingą pop-muziką, meną glam’o pagrindu. Pop-art meno kryptis taip pat įtakojo glam-rock’o estetiką.

Kartu su T. Rex, žinomiausiu ir įtakingiausių glam-muzikantu tapo David’as Bowie, 1970-ųjų pirmoje pusėje išleidę kelias „rimtojo glam’o“ plokšteles. Taip pat žymi intelektualaus glam-rock’o grupe yra Roxy Music.

Sunkusis (metalinis) glam rock’as

Pagal savo muzikinę struktūrą sunkusis glam rokas’as yra arčiau rokenrolinio, tačiau sunkusis glam rock’as perėmė kur kas daugiau ankstyvojo heavy-metal elementų.

Viena žymiausių sunkiojo glam rock’o grupių yra Queen. 1970-aisiais išleisti pirmieji ir svarbiausi grupės albumai, kuriuose apjungtas heavy-metal skambesys, patosas, galingas Freddie Mercury vokalas ir artroko elementai.

Kitos žymios sunkiojo glam rock’o grupės: Alice Cooper, Slade, Sweet, New York Dolls, Adam and the Ants, Kiss.

Liaudies medicina, vaistažolės | Vaistazoles | Masažuotojas Vilniuje, masažai Vilniuje | paplūdimio tinklinis | Darbas puse etato | Volkswagen Passat nuoma