Garage rock

Garažinis rokas (angl. garage rock), taip pat kartais vadinamas garažiniu panku – roko muzikos stilius, susikūręs JAV ir Kanadoje 1960-aisiais. Laikomas pankroko pirmtaku ir svarbia protopunk dalimi.

Garažinio roko formavimasis prasidėjo dar 1950-ųjų pabaigoje. Jį įtakojo rokenrolas ir surf-rock. Pirmosiomis garažinio roko dainomis laikomos The Wailers „Dirty Robber“, Jan & Dean „Jenny Lee“ ir Link'o Wray'aus „Rumble“.

Stiliaus pavadinimas atsirado dėl vietų, kuriuose šios grupė repetavo. Tai buvo garažai, rūsiai, barai ir t. t. Taip pat buvo paplitęs pavadinimas frat rock.

Žymiausiomis pirmosios bangos garažinio roko grupėmis tapo The Kingsmen, The Wailers, The Sonics, Count Five, The Standells. Jų skambesys buvo grubesnis, šiurkštesnis ir ne toks darnus, kaip buvo įprasta to meto roko muzikoje. Šios grupės traukė siaurą, radikalią auditoriją ir dažniausiai komercinės sėkmės nesusilaukdavo.

Dešimtmečio pabaigoje garažinis rokas įtakojo noise-rock’o (Monks), avangardo (Frank Zappa, Captain Beefheart, The Fugs), alternatyvaus roko (The Velvet Underground), psichodelinio roko atsiradimą. Garažinis rokas tuo metu vystėsi dėka Detroito scenos, padovanojusiai roko muzikai tokias grupes kaip Alice Cooper, MC5 ir The Stooges.

1990-ųjų pabaigoje – 2000-ųjų pradžioje prasidėjo „garažinio roko atgimimas“ (angl. garage rock revival). „Neogaražinio roko“ grupėms būdingas šiurkštus garsas, kartais lo

Liaudies medicina, vaistažolės | Vaistazoles | Masažuotojas Vilniuje, masažai Vilniuje | paplūdimio tinklinis | Darbas puse etato | Volkswagen Passat nuoma