Cool jazz

Сооl jazz (liet. vėsusis džiazas) – šiuolaikinio džiazo stilius, susiklostęs 1940-ųjų pabaigoje. Jis atsirado kaip atsvara emocinei ir karštai bibopo atlikimo manierai. Jam būdingas ne staigus ir veržlus, bet griežtas, santūrus, pusiausvyras, lyriškas ir intelektualus atlikimas.

Cool jazz stiliaus atsiradimas siejamas su svingo saksofonininku Lester’iu Young’u, kuris dar 1930-aisiais sukūrė priešingą hot-jazz’ui „šaltąjį“ garso išgavimą (Lester sound). Terminas „cool“ atsirado po Miles’o Davis’o albumo „Birth of the Cool“ pasirodymo 1957-aisiais. Cool jazz’iu būdingas emocinis santūrumas, intelektualus atlikimas, padidėjusi kompozicijos, aranžuotės ir harmonijos reikšmė, švelnūs tembrai, suartėjimo su Europos akademine muzika tendencija.

Cool jazz muzikoje naudojami neįprastai ištęstos frazės, taip pat džiazui nebūdingi metrai.

Žymiausi cool jazz atstovai: trimitininkai Miles’as Davis’as ir Chet’as Baker’is, saksofonininkai Paul’as Desmond’as, Gerry’as Mulligan’as ir Stan’as Gets’as, pianistai Bill’as Evans’as ir Dave’as Brubeck’as.

Prie cool jazz šedevrų priskiriamos tokios kompozicijos, kaip Paul’o Desmond’o „Take Five“, Gerry’o Mulligan’o atliekama „My Funny Valentine“, Miles’o Davis’o atliekamas Thelonious’o Monk’o kūrinys „Round Midnight“.

Liaudies medicina, vaistažolės | Vaistazoles | Masažuotojas Vilniuje, masažai Vilniuje | paplūdimio tinklinis | Darbas puse etato | Volkswagen Passat nuoma