Britpop

Britpop – 1990-aisiais atsiradęs alternatyvaus roko požanris, 1960-ųjų gitarinės pop muzikos atgimimas Didžiojoje Britanijoje. Prie britpop muzikos galima priskirti ir kai kurias 1960-ųjų grupes. 1990-ųjų britpop stilius apibūdinamas kaip melodinga, melancholiška ir melodinga muzika.

1960-aisiais britpop pradininke laikoma grupė The Kinks. Dėl savo socialinių tekstų britų invazijos metu jie negalėjo patekti į Ameriką ir todėl juos mažiau paveikė psichodelinis rokas. 1966 metais pasirodė pirmasis britpop albumas „Face To Face“. Stiliaus etalonu tapo kiti du grupės albumai – „Something Else By The Kinks“ ir „The Kinks Are The Village Green Preservation Society“. The Kinks britpopas buvo ankstyvųjų The Beatles beat muzikos ir muzikinių miuzikholo tradicijų junginys.

Šiuolaikinio britpop ištakos yra post-punk ir indie rock muzikoje. Manoma, kad terminą „britpop“ pirmą kartą panaudojo žurnalistas John’as Robb’as, 1987 metais apibūdindamas grupę The Stone Roses.

Populiarumo viršūnę britpop pasiekė 1990-ųjų viduryje-pabaigoje. Tada Oasis ir Blur išleido savo kultinus albumus „Definitely Maybe“ ir „Parklife“.

Laikui bėgant, terminas „britpop“ tapo vartojamas vis rėčiau, jį ėmė keisti terminas „indie rock“.

Liaudies medicina, vaistažolės | Vaistazoles | Masažuotojas Vilniuje, masažai Vilniuje | paplūdimio tinklinis | Darbas puse etato | Volkswagen Passat nuoma