Art rock

Artrokas (angl. art rock) – terminas, reiškiantis roko muzikos stilių, charakterizuojamą melodijos, harmonijos arba ritmo eksperimentais. Artroko muzikoje naudojami džiazo, akademinės, etninės muzikos ir eksperimentinio avangardo elementai.

Terminas „art rock“ yra progresyvaus roko sinonimas, tačiau dažniausiai jie vartojami skirtinguose atvejuose. Artroką nuo progresyvaus roko skiria artroko didesnis melodingumas iš švelnesnis skambesys. Tačiau įvairiuose šaltiniuose minimi ir kiti skirtumai. Manoma, kad terminą „art rock“ galima taikyti tik Didžiosios Britanijos grupėms. Progresyvaus roko sąvoka atsirado JAV. Taip pat kai kada artrokui priskiriamos tik tos grupės, kurios scenoje rodydavo teatralizuotą vaidinimą (Roxy Music, Kayak, Genesis ir kt.). Termino „art rock“ reikšmė nėra visai aiški, nes mažai kas iš roko muzikantų save priskiria šiam muzikos stiliui, iš dalies dėl to, kad progresyvaus roko sąvoka yra kur kas labiau paplitusi.

Dažnai roko grupės priskiriamos artrokui estetiniais sumetimais, susijusiais su albumų viršelių apipavidalinimu arba kompozicijų pavadinimais. Kartais grupės priskiriamos artrokui dėl to, kad kiti muzikiniai terminai negali tinkamai apibrėžti tam tikro muzikinio reiškinio.

Liaudies medicina, vaistažolės | Vaistazoles | Masažuotojas Vilniuje, masažai Vilniuje | paplūdimio tinklinis | Darbas puse etato | Volkswagen Passat nuoma