Acid jazz

Acid jazz – muzikinis stilius, kuriame susijungia 1970-ųjų džiazo ir funk bei 1990-ųjų šokių muzikos ir hip-hop elementai. Acid jazz ne visi laiko džiazu. Šio stiliaus muziką dažnai geriau apibūdina skambesys ir atmosfera, o ne konkreti stilistika. Acid jazz vizitine kortele laikomas senų džiazo solo nuotrupų semplingas kartu su šokių ritmais.

Acid jazz susikūrė 1980-ųjų viduryje. Tuo metu Anglijos naktiniuose klubuose didžėjai dažnai naudojo 1970-ųjų džiazo ir funk semplus. Viena svarbiausių acid jazz asmenybių yra Gilles’as Peterson’as, kuriam priskiriama termino „acid jazz“ autorystė. JAV terminas „acid jazz“ beveik nebuvo naudojamas, vietoj jo dažniau buvo vartojami terminai „groove jazz“ ir „club jazz“.

Acid jazz populiarumo viršūne laikomas 1990-ųjų vidurys. Tuo metu šiam stiliui buvo priskiriama ir 1990-ųjų jazz-funk muzika (Jamiroquai, The Brand New Heavies, James Taylor Quartet, Solsonics), hip-hop su džiazo elementais (US3, Guru, Digable Planets), džiazo muzikantų eksperimentai su hip-hop muzika (Miles'o Davis'o „Doo Bop“) ir t. t. Pasibaigus 1990-iesiems, acid jazz populiarumas sumažėjo, o stiliaus tradicijas pratęsė nu jazz.

Liaudies medicina, vaistažolės | Vaistazoles | Masažuotojas Vilniuje, masažai Vilniuje | paplūdimio tinklinis | Darbas puse etato | Volkswagen Passat nuoma