Folque – Folque (1974)

Folque – unikali Norvegijos grupė. Ji susikūrė 1970-ųjų pradžioje ir pirmoji pradėjo jungti roką su liaudies muzika. Folque stilius kartais vadinamas progresyviuoju folkroku. Grupės muzikoje galima išgirsti ir bliuzo, kantri, rokenrolo ir kitų stilių elementų.

Kolektyvo įkūrėjas Morten Bing 1970-ųjų pradžioje Oslo klubuose dainuodavo pritardamas sau gitara. Kartais prie jos prisijungdavo bičiulis Eilif Amundsen.

1972-ųjų rudenį Morten Bing, Eilif Amundsen ir Jørn Jensen sukūrė grupę. Vokaliste buvo pasirinkta Lisa Helljesen. Grupė Brød & Vin (Duona ir vynas) buvo gana keistas tiems laikams stilių mišinys, kuriame dominavo Amerikos gatvių folkloras.

Kitais metais grupė apsisprendė dėl grojamo stiliaus, pakeitė pavadinimą į Folque ir tapo folkroko kolektyvu. 1974 metais padarytas demo įrašas pritraukė leidyklos „Phonogram“ dėmesį, kurie ilgai negalvojusi išleido grupės debiutinį albumą.

„Folque“ albumas iki šiol laikomas folkroko šedevru, į kurį pateko Britų salose („Alison Gross“, „Harpa“) bei Skandinavijoje („Ravnene“, „Skjøn Jomfru“) žinomos baladės ir ne tik.

Folque – tai bene stipriausias kada nors girdėtas folkrokas.

Įvertinimas: 10/10

1. Skjøn Jomfru
2. Ravnene
3. Springar
4. Sjugur Og Trollsbrura
5. Nissedans
6. Harpa
7. Sinclairvise
8. Reinlender
9. Alison Gross
10. Steffa Går Til Selfjord
11. Reven Og Bjørnen
12. Heimat Låta

Lisa Helljesen: Vocals
Trond Villa: Fiddle, Hardingfele, Viola, Electric Guitar
Jørn Jensen: Vocals, Guitar, Dulcimer
Morten Bing: Mandolin, Guitar, Bouzouki, Banjo
Eilif Amundsen: Vocals, Banjo, Guitar, Dulcimer, Mandolin
Trond Øverland: Bass, Flute, Piano
Thor Andreassen: Drums

Liaudies medicina, vaistažolės | Vaistazoles | Masažuotojas Vilniuje, masažai Vilniuje | paplūdimio tinklinis | Darbas puse etato | Volkswagen Passat nuoma