Alamaailman Vasarat – Vasaraasia (2000)

„Vasaraasia“ – tai debiutinis karštų Suomijos vyrukų iš Alamaailman Vasarat, grojančių kebab-kosher-jazz-film-traffic-punk arba ethnic brass punk muzika, su metalo ir klezmer elementais. Puikiai sugyvenantis viename diske stilių mišinys plius geras humoro jausmas – štai ir tobulas debiutas.

„Vasaraasia“ kūrinių amplitudė svyruoja nuo greito pankiško kebab džiazo ir klezmerinio brass metalo iki jausmingų tango motyvų. Demoniškas, bet kartu ir linksmas bei jausmingas darbas.

Jei aš gerai atsimenu, intensyviausias kūrimo laikotarpis buvo maždaug pusmetį prieš įrašus, nors kai kurie rifai ir motyvai, žinoma, atsirado žymiai anksčiau. Šiam albumui kompozicijas rašėme beveik aš ir Miikka Huttunen, tiksliau, tai buvo daugiausiai melodijos. Kai jos atsirasdavo, mes jam’inome bei mėginome įvairius variantus ir stilius. Nuo šios akimirkos kūriniai įgaudavo galutinę formą, mes juos įrašydavome, suvesdavome ir tęsdavomeme darbą. Kaip atsiranda kompozicijų pavadinimai? Išgertuvių metu ar po įrašų. Galima pasiekti labai kūrybingos būsenos šiais skysčiais. O ir pagyrios gana kūrybinga būsena – joje dažnai atsiranda daug gerų melodijų ir nuotaikų. (Jarno Sarkula)

Alamaailman Vasarat – tai unikali grupė, kurios neįmanoma supainioti su jokia kita.

Rekomenduojame!

Įvertinimas: 10/10

1. Mamelukki & Musta Leski
2. Perikunta
3. Lakeus
4. Unikkotango
5. Asuntovelka
6. Kebab Tai Henki
7. Jano
8. Tankkaustunti
9. Merikäärme
10. Häntä Hellii Käärme
11. Hakumies
12. Delhin Yöt
13. Siltojen Alla

Sudėtis:
Jarno „Stakula“ Sarkula - saxophones, clarinets & special woodwinds
Erno Haukkala - trombone, tuba & piccolo trombone
Miikka Huttunen - pump organ, grand piano & melodica
Tuukka Helminen - cello
Marko Manninen - cello
Teemu Hänninen - drums & percussion

Liaudies medicina, vaistažolės | Vaistazoles | Masažuotojas Vilniuje, masažai Vilniuje | paplūdimio tinklinis | Darbas puse etato | Volkswagen Passat nuoma